Trasy Rowerowe

Parking Wan -Plac może być doskonałą bazą wypadową do okolicznych wsi i miasteczek. Dla aktywnie wypoczywających, szukających ciszy i spokoju las jest wspaniałym miejscem gdzie z perspektywy roweru możemy miło spędzić czas.

 

Jezioro Mokre 19 km

Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż brzegów Jeziora Mokrego z Krutyni do miejscowości Zgon, Ławny Lasek, Cierzpięta, Krutyń.

 

Rezerwaty Krutyńskie 10 km

Trasa prowadzi do trzech rezerwatów "Krutyni", "Zakręt", "Królewska Sosna".

 

Kulturowo-historyczna 17 km

Trasa prowadzi przez głazowisko kolo wsi Rosocha i Wojnowo, które znajduje się pasie moreny czołowej.Wojnowie można zwiedzić klasztor i molennę staroobrzędowców oraz cerkiew prawosławną rosyjskich osadników pierwszej połowy XIX wieku.

 

Ernsta Wiecherta 28 km

Trasa z Krutyni do Piersławka miejsca urodzin i młodości niemieckiego pisarza Ernsta Wiecherta, którego twórczość związana była z Mazurami. Droga nad Jeziorem Mokrym, Jezioro Kołowin, Jezioro Majcz Wielki.W Lipowie można zobaczyć wczesnośredniowieczne grodzisko Galindów i dalej drogą do Nadleśnictwa Strzałowo i Krutyni.

 

Kadzidłowo

Dolna Krutynia 12 km – Trasa z Krutyni do Kadzidłowa a następnie do rezerwatu „Krutynia Dolna”. W Kadzidłowie znajduje się Park Dzikich Zwierząt .Na polanie „Ingrowy Grunt” w Rezerwacie „Krutynia Dolna”można się wykąpać w rzece Krutyni.

 

Leśniczówka Pranie 27 km

Trasa do leśniczówki Pranie nad Jeziorem Nidzkim gzie ukrywał się i tworzył K. I. Gałczyński.

Spływy
kajakowe

Spływy
łodziami

Spływy
jednodniowe

Spływy
wielodniowe

Trasy
kajakowe

Dla szkół

Rezerwaty
ścieżki przyrodnicze

Ścieżki
rowerowe

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.