O nas

Jesteśmy firmą prowadzącą działalność gospodarczą nieprzerwanie od 1999 roku. Mamy duże doświadczenie w organizowaniu spływów i pływaniu łodziami. Posiadamy odpowiednie patenty takie jak: ratownik wodny, patent żeglarski ster-motorzysty żeglugi śródlądowej, patenty żeglarskie przewoźnika żeglugi śródlądowej, uprawniające do pływania po rzece Krutyni poparte dużym doświadczeniem praktycznym i znajomością rzeki Krutyni.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Każdy spływ jest udany i dostarcza niezapomnianych Wrażeń.

"Kto nie widział Krutyni ten nie widział Mazur" napisał Karol Małłek i miał całkowitą rację. Szlak kajakowy rzeki Krutyni należy do najpiękniejszych i najpopularniejszych w Polsce i w Europie.

20 jezior i 10 rzek tworzy ponad 100 km szlak położony w południowo-zachodniej części puszczy Piskiej. Zawdzięcza on swą nazwę właściwej rzece Krutyni, która wypływa z jeziora Krutyńskiego i wpada do jeziora Bełdany. Liczy sobie ok. 31 km długości. W początkowym biegu rzeka jest bardzo płytka i malownicza natomiast w dolnym biegu staje się coraz głębsza sięgająca 7 m głębokości.

Serdecznie zapraszamy do zderzenia się niezmienną od stuleci przyrodą. Żadne opisy nie zastąpią tego co sami możecie zobaczyć - czysta woda, przepiękna roślinność, ptaki, zwierzęta i niezapomniane krajobrazy.

Jak to się odbywa

Po przyjeździe na nasz parking, wybieramy trasę i uzgadniamy szczegóły, następnie jedziemy na miejsce rozpoczęcia spływu.

Pomagamy Państwu w wodowaniu. Po dopłynięciu na wcześniej umówione miejsce należy do nas zadzwonić, przyjeżdżamy wtedy po Państwa i przywozimy z powrotem na parking.

Wybrana trasa nie ogranicza czasu pływania.

Krutyń

Historia założenia miejscowości Krutyń jest dość ciekawa a związana jest z bitwą pod Grunwaldem z 1410 roku. Dokładniej mówiąc z samym mistrzem zakonnym Ulrykiem von Jungingenem. Przed rokiem 1410 właśnie tu, w Krutyni został wybudowany gród myśliwski dla ówczesnego mistrza. Przyjeżdżał tu on na grubego zwierza tzn. niedźwiedzia czy tura. Po bitwie pod Grunwaldem gród myśliwski został splądrowany i spalony.

Następne wzmianki o założeniu Krutyni pochodzą z 1500 roku. Zaczątek miejscowości stanowiła stanica myśliwska postawiona za czasów wielkiego mistrza krzyżackiego Fryderyka z Myśni. Stanicę później przebudowano na zameczek myśliwski, który w roku 1527 służył księciu Albrechtowi za schronisko w czasie panującej w Prusach dżumy.

Zameczek figuruje na mapach Prus do 1576 roku. W latach dwudziestych XVII przebywał tu elektor brandenburski i Książe Pruski Jerzy Wilhelm w czasie wielkich łowów w okolicznej puszczy. O istnieniu zameczku w Krutyni wspomniano jeszcze w 1674 roku. Okolica Krutyni od dawna należy do najpiękniejszych zakątków klimatycznych i letniskowych Mazur. Dzięki właśnie tym walorom wieś Krutyń zawdzięcza swój rozwój. Przed drugą wojną światową były tam cztery pensjonaty i liczne kwatery prywatne. Nad Jeziorem Krutyńskim znajdowała się stacja kolejowa i restauracja. Również już w tym czasie spływy łodziami były bardzo popularne. W 1936 roku szlakiem Krutyni płynął Melchior Wańkowicz.

Napisał później książkę "Na tropach Smętka". W latach 50-70 tych XX w rzeką Krutynią Pływał Karol Wojtyła , późniejszy papież Jan Paweł II.

Spływy
kajakowe

Spływy
łodziami

Spływy
jednodniowe

Spływy
wielodniowe

Trasy
kajakowe

Dla szkół

Rezerwaty
ścieżki przyrodnicze

Ścieżki
rowerowe

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.