Parking Wan -Plac może być doskonałą bazą wypadową do okolicznych wsi i miasteczek. Dla aktywnie wypoczywających, szukających ciszy i spokoju las jest wspaniałym miejscem gdzie z perspektywy roweru możemy miło spędzić czas.

Jezioro Mokre 19 km

Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż brzegów Jeziora Mokrego z Krutyni do miejscowości Zgon, Ławny Lasek, Cierzpięta, Krutyń.

Rezerwaty Krutyńskie 10 km

Trasa prowadzi do trzech rezerwatów „Krutyni”, „Zakręt”, „Królewska Sosna”.

Kulturowo-historyczna 17 km

Trasa prowadzi przez głazowisko kolo wsi Rosocha i Wojnowo, które znajduje się pasie moreny czołowej.Wojnowie można zwiedzić klasztor i molennę staroobrzędowców oraz cerkiew prawosławną rosyjskich osadników pierwszej połowy XIX wieku.

Ernsta Wiecherta 28 km

Trasa z Krutyni do Piersławka miejsca urodzin i młodości niemieckiego pisarza Ernsta Wiecherta, którego twórczość związana była z Mazurami. Droga nad Jeziorem Mokrym, Jezioro Kołowin, Jezioro Majcz Wielki.W Lipowie można zobaczyć wczesnośredniowieczne grodzisko Galindów i dalej drogą do Nadleśnictwa Strzałowo i Krutyni.

Kadzidłowo

Dolna Krutynia 12 km – Trasa z Krutyni do Kadzidłowa a następnie do rezerwatu „Krutynia Dolna”. W Kadzidłowie znajduje się Park Dzikich Zwierząt .Na polanie „Ingrowy Grunt” w Rezerwacie „Krutynia Dolna”można się wykąpać w rzece Krutyni.

Leśniczówka Pranie 27 km

Trasa do leśniczówki Pranie nad Jeziorem Nidzkim gzie ukrywał się i tworzył K. I. Gałczyński.