Rezerwaty – Ścieżki Przyrodnicze

Rezerwat "Zakręt"

Tu znajdziemy ciszę i spokój... Z Krutyni kierujemy się w kierunku Jeziora Mokrego. Po drodze mijamy pomnik przyrody "Zakochana Para".

Rezerwat "Zakręt" to trzy bezodpływowe jeziorka dystroficzne z pływającymi wysepkami i bogatą roślinnością torfowiskową, wokół których znajduje się ścieżka doskonała do spacerowania i jazdy rowerem Rośnie tu owadożerna rosiczka. Długość ścieżki ok. 3 km.

 

Rezerwat "Krutynia"

Ścieżka biegnie z miejscowości Krutyń lub z parkingu Wan- Plac przez rezerwat "Krutynia", wzdłuż brzegu rzeki, do Jeziora Krutyńskiego. Bogaty wielogatunkowy las mieszany jest namiastką dawnej puszczy. Porasta jar w którym płynie rzeka Krutynia.

Czysta, malownicza rzeka przyciąga wielu ludzi. Zobaczyć tu można gągoły, tracze nurogęsi, kaczki krzyżówki, łabędzie, zielone dzięcioły, zimorodki. W wodzie występują krasnorosty pokrywające kamienie i gąbka słodkowodna. Długość około 2,5 km.

 

Krutyń – Zgoń

Ze wsi Krutyń idziemy przez most w kierunku Jeziora Mokrego. Po drodze mijamy pomnik przyrody "Zakochana Para" a z lewej strony rezerwat "Zakręt". Z pola namiotowego nad Mokrym kierujemy się na południe wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Mokrego.

Dochodzimy do rez. "Królewska Sosna". Nad brzegiem Jeziora Mokrego rośnie "Dąb nad Mukrem" im. Karola Małłka. W rezerwacie znajdują się również jeziorka dystroficzne wokół których prowadzi ścieżka. Długość ścieżki około 8 km.

 

Krutyń – Rosocha

Z Krutyni kierujemy się lasem na południe wzdłuż rzeki Krutyni, w kierunku wsi Zgon, do rezerwatu "Królewska Sosna" z torfowiskami i borem bagiennym. Poznajemy malowniczy krajobraz wsi mazurskich. Długość ścieżki około 7km.

Spływy
kajakowe

Spływy
łodziami

Spływy
jednodniowe

Spływy
wielodniowe

Trasy
kajakowe

Dla szkół

Rezerwaty
ścieżki przyrodnicze

Ścieżki
rowerowe

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.